Gentle Day

Kategorie

Wyczyść filtr
Gentle Day

Gentle Day

Podpaski, tampony, wkładki

Gentle Day to marka ekologicznych produktów dla kobiet do higieny intymnej, m.in. podpaski i tampony. 100% uczucia świeżości i czystości!

Czytaj więcejCzytaj mniej

Gentle Day – ekologiczne produkty do higieny intymnej kobiet

W dzisiejszych czasach największym popytem cieszą się tanie, łatwo dostępne produkty. Aby producenci mogli jak najbardziej zbić cenę, muszą iść na kompromisy, a to skutkuje obniżeniem jakości. Gentle Day, marka produkująca podpaski ekologiczne i inne produkty do higieny intymnej, nie zamierza z owej jakości rezygnować. Dzięki temu kobiety, które cenią sobie komfort i zdrowie, mają możliwość wyboru – na rynku są dostępne naturalne propozycje opracowane z myślą o ich potrzebach. Dowiedz się więcej o marce Gentle Day i sprawdź, dlaczego warto postawić na jej produkty.

Wszystko, czego potrzebuje kobieta w TE dni

Produktem, od którego Gentle Day rozpoczęło swoją działalność, były podpaski ekologiczne z unikalnym paskiem anionowym. Stworzono je w 2003 roku i od razu podbiły one serca konsumentek, które poszukiwały lepszego wsparcia przy comiesięcznych trudach. Marka nie osiadła jednak na laurach – zamiast tego wciąż dba o nieustanny rozwój i regularne uzupełnianie asortymentu przy wsparciu niezawodnych fabryk. Każdy produkt sygnowany przez Gentle Day powstaje ze starannie dobranych, wyselekcjonowanych materiałów. Firma uwzględnia nie tylko ich wysoką jakość, ale też korzyści, jakie ich stosowanie może przynieść organizmowi kobiety.

Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór produktów higienicznych dla kobiet. Te od Gentle Day wyróżniają się tym, że są nowoczesne i widać w nich troskę o kobiece zdrowie. W ofercie marki znajdziemy o wiele więcej niż tylko podpaski Gentle Day – asortyment obejmuje także inne ekologiczne produkty do higieny intymnej, w tym wkładki, tampony bez wybielania, a nawet kubeczki menstruacyjne. Można również zakupić chusteczki, które mają za zadanie oczyszczać i nawilżać intymne okolice, oraz płyn do higieny intymnej złożony z naturalnych, bezpiecznych dla zdrowia składników.

Czym wyróżniają się podpaski i wkładki Gentle Day?

Kartą przetargową marki jest perfekcyjna dbałość o szczegóły. Właśnie małe rzeczy, ledwie zauważalne detale, decydują zwykle o tym, jak chętnie sięgamy po dany produkt. Wystarczy dać szansę produktom Gentle Day, aby dostrzec zbawienne działanie owych detali i zrozumieć, w czym oferta marki jest lepsza od konkurencyjnych propozycji.

Wkładki Gentle Day to jedyne ekologiczne produkty, które posiadają patent na wykorzystanie paska anionowego. Marka otrzymała go dwa lata po debiucie wyjątkowych podpasek, czyli w 2005 roku. Pozostaje zapytać: co w zasadzie daje ten niepozorny, żółty element? Na etapie produkcji przekazywane są do niego cząstki „elektrycznego kamienia”, czyli kryształu turmalinu. Dzięki działaniu siły zewnętrznej może on generować aniony i infraczerwone promienie o regenerujących, antybakteryjnych i stymulujących odporność właściwościach. Marka Gentle Day zapewnia w ten sposób wyjątkową ochronę swoim klientkom. Stosowanie ekologicznych podpasek z paskiem anionowym podczas menstruacji chroni zdrowie reprodukcyjne i przyspiesza gojenie się ran (na przykład poporodowych). Mało tego - pomaga usunąć nieprzyjemny zapach (głównie przez to, że bakterie nie rozprzestrzeniają się już tak swobodnie wewnątrz wkładki).

Tradycyjne wkładki czy tampony mogą powodować podrażnienia. Jeśli nie znasz ich składu, nie możesz być pewna, jakich chemikaliów użyto do ich produkcji – nie wiesz też, co zgromadzi się w Twoim organizmie, gdy będziesz je stosować. Gentle Day oferuje wkładki i tampony bez chloru, o przyjaznym odczynie PH. Koniec z zaczerwienieniami skóry i wysypką! Ponadto dzięki innowacyjności marki kobiety odnotowują ustąpienie napięć i bólów miejscowych.

Do produkcji wkładek Gentle Day wykorzystuje naturalne składniki – bawełnę i papier bez żadnych szkodliwych domieszek. Także pozostałe produkty marki zachwycają swoim bezpiecznym składem. Płyn do higieny intymnej czy chusteczki z włókna bambusowego nie zawierają SLES, parabenów, mydła ani barwników.

Co o Gentle Day mówią badania?

Bardzo istotną kwestią jest fakt, że podpaski Gentle Day przechodzą śpiewająco test chłonności. Zdecydowana większość podpasek wchłania od 15 do 30 mililitrów cieczy, a ich powierzchnia pozostaje nie tyle wilgotna, co mokra. U wrażliwych kobiet powoduje to podrażnienia skóry. Z kolei podpaski ekologiczne od Gentle Day wchłaniają od 100 do nawet 150 mililitrów płynu, a na powierzchni pozostają zupełnie suche. Tym samym okazuje się, że są one w stanie wchłonąć nawet pięć razy więcej cieczy niż zwykłe podpaski. W ochronie przed przeciekaniem pomagają też skrzydełka i paski klejące (skądinąd stosowane w przemyśle spożywczym). Dzięki mikrootworom produkty Gentle Day zapewniają jednocześnie zbawienną przepuszczalność powietrza.

Warto wspomnieć, że w 2012 roku w Centrum Dermato-Wenerologicznym odbyło się badanie dermatologiczne. Objęło ono trzydzieści kobiet używających podpasek i wkładek ekologicznych od Gentle Day. Żadna z badanych nie odczuła nieprzyjemnej woni ani nie doznała jakiegokolwiek podrażnienia skóry w okolicach intymnych. Ponadto ża 98% odnotowało, że zużyło mniej podpasek niż zwykle.

Jakość potwierdzona certyfikatami

Dowodem na wysoką jakość produktów marki Gentle Day są przyznawane jej certyfikaty. Przebadano wiele wskaźników ekologicznych produktów tekstylnych pozostających w bezpośrednim w kontakcie ze skórą. Tym samym sprawdzono ilość metali ciężkich, fungicydów, pestycydów, fenoli, formaldehidu oraz wielu innych potencjalnie niebezpiecznych substancji. Certyfikat ekologiczny Oeko-Tex 100 potwierdza, że produkty Gentle Day nie wpływają negatywnie na zdrowie. Wkładki marki zasłużenie otrzymały owo oznaczenie w 2011 roku.

Gentle Day zostało również wyróżnione certyfikatem Made for health. Potwierdza on nie tylko jakość, ale też wysokie bezpieczeństwo chemiczne i biologiczne oferowanych produktów. Przed jego przyznaniem muszą one zostać poddane szczegółowej analizie chemicznej. Ponadto wytwórnia posiada kluczowe standardy międzynarodowe, w tym ISO 9001:2008 oraz ISO 14001:2004. Ten pierwszy dotyczy systemów zarządzania jakością, natomiast drugi – systemów do zarządzania środowiskowego. Potwierdza on, że Gentle Day ma na uwadze dobro środowiska i zapobieganie zanieczyszczeniom. Marka przestrzega rygorystycznych standardów higienicznych i wykorzystuje jedynie najlepsze dostępne surowce. Wszystkie te oznaczenia, a także znak ekologiczny są widoczne na opakowaniach poszczególnych produktów. Dzięki temu kobiety mogą mieć stuprocentową pewność, że podjęły najlepszy możliwy wybór.

 

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń