Konsystencja glinki

Argiletz - francuskie kosmetyki z glinki: produkty i opinie

 

Firma Argiletz istnieje już od prawie sześćdziesięciu lat i dała nam się poznać jako producent najwyższej jakości, ekologicznych kosmetyków.

Rodzinna firma z tradycjami.

Argiletz założył Jean Hertz i od samego początku firma miała charakter rodzinny. Pozwoliło to na pełne zaangażowanie w proces tworzenia, przy jednoczesnej otwartości przedsiębiorstwa na wszelkie nowości i innowacje. Pasjonat i badacz, jakim niewątpliwe był Jean Hertz, zapoczątkował w latach pięćdziesiątych badania nad glinką i jej niezwykłymi właściwościami. Tym samym glinki Argiletz stały się słynne na całym świecie, a tysiące użytkowników mogło zapoznać się z ich działaniem pielęgnacyjnym i leczniczym. Współcześnie firma współpracuje z instytutami badawczymi, znanymi lekarzami oraz laboratoriami celem wydobycia z surowca najlepszych jej właściwości. Nieustanne rozszerzanie potencjału firmy, umiejętność wykorzystywania wszelkich dostępnych nowinek produktowych i technologicznych oraz poszukiwanie nowatorskich rozwiązań i korzystanie z doświadczeń ludzi z całego świata spowodowały, że francuskie glinki zyskały renomę i powszechny szacunek klientów.

Właściwości glinki

Prowadzone przez lata badania i eksperymenty laboratoryjne wykazały, że glinka ma właściwości, jakich próżno szukalibyście w innych, wydawałoby się równie dostępnych minerałach. Przykładem niech będzie glinka zielona, która jest niezwykle bogata w mikroelementy takie jak wapń, fosfor, sód, potas, miedź, cynk, a także aluminium, krzem, żelazo, selen czy magnez. Jest też prawdziwą kopalnią soli mineralnych. Zielona glina illite to ulubiony materiał producentów z Argiletz. Właściciele firmy docenili jej wszystkie zalety i uznali, że można z niej stworzyć kosmetyki, które jak żadne inne będą dbały o prawidłową ochronę Twojego ciała. Nie oznacza to jednak, że firma Argiletz tworzy swoje naturalne kosmetyki tylko z tej jednej glinki. Pracownicy firmy i współpracujący z nią naukowcy nieustannie poszukują glinek o wyjątkowych właściwościach. W ofercie firmy możesz znaleźć także glinki białe, które cechuje wysoki poziom zawartości aluminium czy też żółte, w których odnajdziemy duże rezerwy żelaza. Kolor danej glinki zależy bowiem ściśle od mikroelementów w niej zawartych.

Tworzenie kosmetyków

W procesie produkcji firma wykorzystuje wyłącznie glinki najwyższej jakości oraz wyjątkowo czyste. Dzięki temu każdy produkt Argiletz cechuje się swoistą niepowtarzalnością oraz, nie zawahamy się użyć tego słowa, doskonałością. Zanim glinki trafią do obróbki, są przez dłuższy czas suszone w pełnym słońcu. Według producenta to właśnie to dodaje im dodatkowej energii i sprawia, że materiał ten nabiera jeszcze więcej pozytywnych i korzystnych dla zdrowia właściwości. Dopiero kiedy uzna się, że materiał został wystarczająco nasłoneczniony, można powiedzieć, że jest to glinka gotowa do użycia. Glinki pochodzą bezpośrednio z kamieniołomu pod nadzorem firmy, dzięki czemu masz pewność, że produkt na każdym etapie podlega ścisłej kontroli jakościowej. Po wysuszeniu glinka jest pod szczególnym nadzorem kruszona, a następnie szlifowana oraz mieszana. W ten oto sposób powstają słynne glinki w tubce. Ostatecznie w centrum logistycznym rozdziela się asortyment, który następnie trafia do sprzedaży, a w konsekwencji do Twojej łazienki.

Certyfikowane kosmetyki z naturalnych składników i firma odpowiedzialna społecznie

Warto pamiętać, że wszystkie składniki używane w kosmetykach firmy Argiletz tworzone są wyłącznie na bazie naturalnych składników. Nie znajdziemy tam nic, co by na przykład było testowane na zwierzętach, czy też zawierało sztuczne konserwanty, barwniki czy substancje zapachowe. Glinki nie są jonizowane, a w trakcie produkcji nie używa się sztucznych utrwalaczy, konserwantów czy barwników. Firma w swoim etycznym zobowiązaniu deklaruje też niestosowanie opakowań, które zanieczyszczają środowisko. Wszystko, co dostajecie finalnie w sklepach, w całym znaczeniu tego słowa możecie nazywać produktem naturalnym. Oprócz glinki w produktach firmy Argiletz znajdziemy też olejki eteryczne oraz na przykład wyciągi z ziół. Wszystkie te składniki pochodzą z upraw biologicznych z czystych ekologicznie obszarów. O jakości użytych składników świadczą rozliczne certyfikaty, jakimi może pochwalić się firma Argiletz. Od 1996 roku przedsiębiorstwo posiada certyfikat dla glinki zielonej oraz zielonej z cytryną, która stanowi niezwykle skuteczny suplement wzmacniający organizm. Może się też poszczycić certyfikatami ECORET i jest pierwszym producentem naturalnych produktów, który uzyskał wypełnienie normy ISO 9001 w 2007 roku. Warto też podkreślić, że wszystkie produkty tworzone przez Argiletz są kontrolowane przez Instytut Badań nad Mikrobiologią oraz zatwierdzane przez Francuski Komitet Akredytacji Laboratoriów. Jednocześnie przedsiębiorstwo ściśle współpracuje z Narodowym Instytutem Badań Agronomicznych oraz Francuskim Krajowym Centrum Badań Naukowych. Współpraca ta pozwala nieustanne podnoszenie jakości produktów oraz wartości badań naukowych celem uzyskania jeszcze lepszych rezultatów.

Korzystny wpływ kosmetyków Argiletz

Szczególne właściwości produktów francuskiej firmy są Ci prawdopodobnie znane. Lata pracy nad marką i konsekwentne utrzymywanie jakości sprzedawanych produktów nie umknęło uwadze konsumentów. Jeśli jednak zebrać je w jednym miejscu i wymienić te najważniejsze, to zdecydowanie na pierwszy plan wybijają się właściwości zdrowotne, reminalizacyjne i przeciwzapalne. Produkty firmy wykazują też działanie przeciwbólowe oraz absorpcyjne. Glinka pochodząca z kamieniołomów pod egidą Argiletz jest lekka i delikatna. Rozprowadzana na skórze poprawia jej wentylację, a wnikając głęboko, wzmacnia stawy, poprawia elastyczność i sprężystość skóry oraz efektywnie ją oczyszcza. Produkty z glinką mają też właściwości znieczulające, łagodzą wszelkie zadrapania i inne urazy mechaniczne. Skóra lepiej oddycha i młodnieje. Dzięki naturalnym składnikom żaden produkt nie powoduje uciążliwych skutków ubocznych oraz przykrych konsekwencji tak często spotykanych w kosmetykach, które bazują na sztucznych, chemicznych składnikach.

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń